De groene stoker

verantwoord stoken kan je leren

Het stoken van een haard of kachel lijkt eenvoudig, maar om op een verantwoorde manier te stoken heb je kennis en bewustzijn nodig. SVB Flakkee deelt graag haar kennis met jou als fanatieke houtstoker. Hier een paar handige tips en tricks.

De Zwiterse aansteekmethode

De Groene Stoker

De Groene Stoker verenigt en verbindt houtstokers uit het hele land met elkaar. We wisselen ervaringen en ideeën uit over datgene wat we zo graag doen en delen onze passie met elkaar. En we bundelen zo ook onze stemmen tot één krachtig, positief geluid over houtstook. Hiermee bieden we een tegengeluid aan de negativiteit die hangt rond houtstook.

We laten ons horen in de media en op sociale media. Als grote, verenigde groep liefhebbers en kenners zenden we het signaal uit dat houtstoken op een verantwoorde manier kan, juist uit liefde voor het het stoken van hout. We zorgen er zo met zijn allen voor dat particuliere houtstook in Nederland mogelijk blijft en mensen de positieve aspecten ervan inzien. Niet alleen nu, maar ook in de toekomst.

De Zwiterse aansteekmethode

Verantwoord de houtkachel aansteken? Maak gebruik van de de Zwitserse aansteekmethode.

Lees verder

Hou’t schoon en droog

Verantwoord stoken? Het stoken van droog en schoon hout is hierbij een belangrijk onderdeel

Lees verder

advies over het stoken van hout

Afgelopen stookseizoen hebben we als De Groene Stoker geadverteerd in de Telegraaf en deelden we in een advertentie een boodschap aan alle houtstokers in…

Lees verder

Houtvuur verbindt mensen

Gezellig de houtkachel aan op een winterse dag; een heerlijk ontspannen moment. Dat moet toch kunnen?

Lees verder

Geniet van je houtkachel, stook zonder onnodige overlast

Om Nederland beter te laten stoken, is het belangrijk dat elke stoker zich bewust is van de
volgende aandachtspunten:

Lees verder

Het belang van een goed rookkanaal

Om op een verantwoorde manier hout te stoken zijn de volgende 4 punten van groot belang:

Lees verder