De groene stoker

Hou’t schoon en droog

Hou’t schoon en droog

Kleding hoort niet in de vaatwasser. Bewerkt en nat hout hoort niet in de houtkachel. Simpele regels waar wij als verantwoorde houtstokers graag aandacht voor vragen. Ook krantenpapier, karton of andere troep verwerk je niet in de haard. Het is slecht voor de houtstookinstallatie en het kan zorgen voor onnodige geur- en uitstootoverlast. Houtgestookte kachels en haarden zijn géén allesbranders. Je eigen gezondheid, de buurt en het milieu brengen we liever geen schade toe. Daarom stoken we alleen schoon en droog hout en dus op een verantwoorde manier.

Droog hout


Door alleen droog hout te gebruiken, minimaliseer je uitstoot en rook. Dit hout moet tenminste 2-3 jaar overdekt en aan de wind drogen en moet dus droog genoeg zijn. Doordat de vochtwaarde van het hout dan circa 15-20% is, haal je de volle energie uit het hout. Boven de 20% vochtwaarde verwarm je meer vocht in het hout tot stoom. Dat is erg energieverslindend en zorgt voor extra rook en fijnstofuitstoot. Daarnaast zorgt nat hout niet voor een mooi vlammenspel en is het slecht voor je kachel. Je kunt zelf de vochtwaarde meten met een vochtmeter.