De groene stoker

Geniet van je houtkachel, stook zonder onnodige overlast

‘Geniet van je houtkachel, stook zonder onnodige overlast. Zo houden we het niet alleen gezellig in huis,
maar ook op straat’

Geniet van je houtkachel, stook zonder onnodige overlast

Om Nederland beter te laten stoken, is het belangrijk dat elke stoker zich bewust is van de volgende aandachtspunten:

  • Stook droog hout (<%15 vocht), geen grote blokken
  • Steek de kachel aan middels de Zwitserse methode (met veel hout!)
  • Maak gebruik van een kachel met een moderne verbrandingstechniek
  • Zorg voor een juiste installatie
  • Vul de houtkachel tijdig bij en pas de beluchting van de kachel op de juiste manier toe (niet te veel, niet te weinig)
  • Houd de kachel op temperatuur en stook hem goed door

Stook de kachel goed door

Het is misschien wel de meest voorkomende oorzaak van onnodige overlast: te voorzichtig stoken, met te weinig hout, of verkeerd hout. Goed doorstoken met droog hout in een moderne kachel, dat is een hele grote aanrader. Want als je kachel niet goed op temperatuur komt of blijft worden niet alle houtgassen volledig verbrand. Als je goed doorstookt, gebeurt dit wel wat de bijkomende voordelen heeft: geen zichtbare rook buiten, goede verbranding en schone kachelruiten. En warme voeten natuurlijk!

Wanneer je dus niet goed doorstookt, ontbreekt het aan temperatuur om houtgassen (hout verandert in de kachel in houtgas) te verbranden. Dat kan o.a. leiden tot zwarte kachelruiten en boze buren. Met de juiste kennis en vaardigheden geniet je maximaal van je houtkachel, stook je  zonder onnodige overlast en houd je het niet alleen gezellig in huis, maar ook op straat!